Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy
strzałkaAktualności
[10-10-2013 2013:14:27]
Księgi wieczyste – zmiana ustawy o księgach wieczystych i hipotece

Podstawowe zmiany nowelizacyjne:

[02-10-2013 2013:29:25]
Prawo pracy - zmiany
23 sierpnia 2013 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu Pracy i ustawy o związkach zawodowych, wprowadzająca dłuższe okresy rozliczeniowe oraz ruchomy czas pracy.
[01-10-2013 2013:17:36]
Postępowanie elektroniczne - nowelizacja
Po wejściu w życie nowelizacji każdy składany pozew będzie musiał zawierać numeru PESEL lub NIP pozwanego

Strona 1 z 7  > >>

MSA BIURO WROCŁAW:
ul. Swojczycka 116 a/4
51-502 Wrocław

Tel.: +4871/ 348 26 82
Fax: +4871/ 733 40 01
E-mail: arbitraz@msa.pl

Osoby zainteresowane organizowanymi przez MSA szkoleniami zapraszamy na stronę

www.WynegocjujTo.pl

baner
Szybsze odszkodowania dla poszkodowanych

Jednym z największych problemów jest opieszałość towarzystw ubezpieczeniowych

Jednym z największych problemów dotykających poszkodowanych w wypadkach, jest niesłychana opieszałość towarzystw ubezpieczeniowych przy wypłacaniu odszkodowania. Często poszkodowany na własny koszt musi dokonywać niezbędnych napraw a później toczy długie batalie o sprawiedliwe odszkodowanie przed sądami. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi z inicjatywą Ministerstwo Sprawiedliwości.
Na piątkowej konferencji "Ofiary Wypadków Drogowych - Nasza Wspólna Odpowiedzialność", Minister Sprawiedliwości poinformował, że już niedługo do rządu wpłynie projekt ustawy dający prokuratorowi oraz sądom prawo do nakazania towarzystwu ubezpieczeniowemu wypłaty zaliczki odszkodowania zanim zapadnie ostateczna decyzja o przyznaniu odszkodowania. Ta propozycja ma w pewnym stopniu zrekompensować poszkodowanym koszty, które dotychczas musieli ponosi samodzielnie. Minister Sprawiedliwości podkreślił, że najbardziej odczuwają skutki wypadków osoby, które czeka rehabilitacja albo dla których samochód był źródłem zarobku. W takich wypadkach należy działać szybko i skutecznie. Niestety na ostateczne uchwalenie ustawy przyjdzie czekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy, tyle bowiem czasu będzie potrzebował Sejm a później Senat na zapoznanie się z projektami.